Oulun Musiikkivideofestivaalit ry hakee vastaavaa tuottajaa

Yhdistys järjestää vuosittain Oulun Musiikkivideofestivaalit elokuussa. Lisäksi OMVF ry on osa pohjoismaista Doc Lounge -dokumenttielokuvaklubien verkostoa ja hallinnoi Suomen laajinta yksityistä musiikkivideoarkistoa.

Vastaavan tuottajan työtehtäviin kuuluu vastata itsenäisesti yhdistyksen toiminnasta ja kehittämisestä. Vastaava tuottaja toimii yhdistyksen rahastonhoitajana ja vastaa taloushallinnosta, johon kuuluvat yhdistyksen rahoituksen hankinta ja yritysyhteistyön koordinointi.  Lisäksi tehtäviin kuuluu Oulun Musiikkivideofestivaalien tuotannon koordinointi, suunnittelu ja järjestelyt sekä markkinointi ja tiedotus. Vastaava tuottaja vastaa lisäksi kokonaisuudessaan Doc Lounge -klubien järjestelyistä ja musiikkivideoarkiston toiminnan kehityksestä. Vastaavan tuottajan ohella yhdistys työllistää osa-aikaisesti taiteellisen johtajan ja teknisen koordinaattorin.

Tehtävä vaatii:

- Monipuolista kokemusta tapahtumatuotannosta
- Kokemusta yhdistyksen taloushallinnosta
- Kokemusta esimiestyöstä
- Erinomaisia organisointitaitoja ja oma-aloitteisuutta
- Erinomaisia vuorovaikutus- ja viestintätaitoja
- Hyvää stressintietokykyä ja huumorintajua
- Hyvää englannin kielen taitoa

Lisäksi arvostamme:

- Intohimoa populaarikulttuuria kohtaan
- Yhdistyksen järjestämien tapahtumien tuntemusta
- Vahvoja verkostoja elokuva-, musiikki - ja tapahtuma-alalta

Työsuhde on toistaiseksi voimassa oleva, työaika 50% eli 18,75 tuntia viikossa. Työn pääasiallinen suorituspaikka on yhdistyksen toimisto Kulttuuritalo Valveella sekä tapahtumapaikat.

Palkkaus: 1600 € / kk

Haku päättyy keskiviikkona 13. toukokuuta klo 12.00. Vapaamuotoinen työhakemus ansioluetteloineen ja suosittelijoineen osoitteeseen:

Huom! Paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä nykyisen tuottajan siirtyessä uusien haasteiden pariin. Tee siis hakemus heti!

Tiedustelut arkisin 29.4.-8.5. klo 10-15 puhelimitse: vastaava tuottaja Maija Laine 041 506 8344.

Takaisin uutisarkistoon