OMVF ry:n jäsenedut MusiXinessa

Oulun Musiikkivideofestivaalit ry:n jäsenille koittaa kissanpäivät: yhdistyksen jäsenet pääsevät MusiXinen elokuvanäytöksiin puoleen hintaan. Etu koskee festivaalin kilpailu- ja erikoisnäytöksiä 17.-19. maaliskuuta välisenä aikana. Jäsenhintaisia lippuja saa Kulttuuritalo Valveen lippumyymälästä omaa nimeään vastaan. Huomioithan, että etu on henkilökohtainen ja lippuja on saatavilla alennettuun hintaan 1 kpl/jäsen/näytös. MusiXinen ohjelma ja aikataulu: www.musixine.com.

Voit myös liittyä yhdistyksen jäseneksi, liittymisohjeet löytyvät täältä.  Liittyessäsi nyt pystyt hyödyntämään sekä MusiXinen jäsenedut että muut tämän vuoden herkut.

Yhdistyksen vuosikokous järjestetään sunnuntaina 20. maaliskuuta

Oulun Musiikkivideofestivaalit ry:n sääntömääräinen vuosikokous järjestetään sunnuntaina 20. maaliskuuta klo 17 alkaen Rakennusmestareiden saunatilassa (Isokatu 13, 4krs, käynti sisäpihan puolelta). Esityslistalla sääntömääräiset asiat, mm. vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle edelliseltä tilikaudelta, uuden hallituksen valinta ja toimintasuunnitelma 2011.

Vuosikokoukseen ovat tervetulleita kaikki yhdistyksen nykyiset sekä tulevat jäsenet. HUOM! Tarjoilun vuoksi toivomme ilmoittautumisia keskiviikkoon 16.3. mennessä. Ilmoittautumiset osoitteeseen susanna(at)omvf.net.

MusiXine FocusOn –seminaarin ilmoittautuminen päättyy huomenna

MusiXinen seminaarivieraana nähdään elokuvamiksaaja Tom Fleischman. Elokuva-alan ehdottomaan kärkikastiin kuuluva Fleischman työskentelee mm. Martin Scorsesen, Spike Leen ja Ron Howardin luottomiksaajana, ja hänen meriittilistaltaan löytyvät niin neljä Oscar-ehdokkuutta kuin useita voittoja ja nominaatteja mm. BAFTA- ja Emmy-gaaloissa. Kassamagneettien lisäksi Fleischman on heilauttanut taikasauvaansa myös lukemattomien indie-tuotantojen parissa.

MusiXine FocusOn koostuu kahdesta osasta: yleisöluennosta Kulttuuritalo Valveella lauantaina 19. Maaliskuuta ja elokuva-alan ammattilaisille suunnatusta työpajasta sunnuntaina 20. maaliskuuta. Englanninkielisen seminaarin ilmoittautumisohjeet ja –maksut löytyvät osoitteesta www.musixine.com/en/seminar. Ilmoittautuminen päättyy torstaina 10. maaliskuuta.